Холін-Хлорид

Холін хлорид (кормової)

Вітамін В 4 - холін, входить до складу лецитинов - найбільш поширених фосфоліпідів. До складу лецитинов входить також лінолева, пальмітинова і олеїнова кислоти. Чутливі до нестачі холіну птах і свині.

Холін хлорид - застосовують у складі комбікормів для сільськогосподарських тварин та птиці як джерело холіну. Холін (вітамін В4) виконує в організмі життєво важливі функції, є речовиною, з якого в організмі утворюється ацетилхолін - один з основних медіаторів нервового збудження. Недолік холіну в організмі тварин призводить до розвитку жирової інфільтрації і геморагічної дегенерації печінки і нирок, інволюції зобної залози.

Холін входить до складу фосфолипида лецитину, що є важливою складовою частиною клітин організму.Відіграє важливу роль в обміні фосфоліпідів; бере участь в процесі синтезу фосфоліпідів у печінці. Холін є одним з основних представників так званих ліпотропних речовин, що попереджають або зменшують жирову інфільтрацію печінки. Він служить також важливим джерелом метильних груп, необхідних для відбуваються в організмі біохімічних процесів.

Механізм впливу холіну полягає в двох моментах: по-перше, він допомагає клітинам мозку розвиватися краще, по-друге, частина холіну перетворюється в речовину ацетил-холін, сигнальної речовина нервової системи, яке допомагає в навчанні і розумових процесах.

На практиці потреба в холін зростає при високому вмісті жиру в раціоні (що особливо важливо для забезпечення високої виводимості яєць), при додатковому введенні в раціон вітаміну В5 (антагоніста холіну) і мінімальній нормі забезпечення раціону метіоніном.

Симптоми недостатності холіну в організмі: різке зниження продуктивності, у курчат запалення, збільшення і викривлення суглобів (перозіс), ожиріння печінки з наступною її дистрофією, збільшення нирок.

Холін хлорид 60% - добавка кормова, що містить: холін хлориду - не менше 60%, вологи - не більше 2,0%, кукурудзяного носія (подрібнене зерно кукурудзи) - не більш 38,0%. Не містить генно-інженерно-модифікованих організмів. Являє собою порошок червоно-коричневого кольору зі слабким запахом аміну, гигроскопичний.

Холін хлорид 60% застосовують для збагачення і балансування раціонів сільськогосподарських тварин, в тому числі птахів, риб, а також кішок і собак. Вводять в комбікорми для сільськогосподарських тварин або в сухі корми для кішок і собак на комбікормових заводах або в кормоцехах господарств, використовуючи існуючі технології змішування.

Рекомендовані норми вводу 
для різних видів тварин представлені в таблиці:

Види тварин

Норма введення

Поросята-сосуни і от'емишей

650

Свиноматки, кнури, ремонтні свинки

400-600

Телята молочного періоду

200-400

Корови

250-500

Курчата 1-7 тижневого віку

1300

3-6 тижневого віку

1000

6-8 тижневого віку

750

Кури-несучки яєчних порід

500

Кури несучки м'ясо-яєчних порід

470

Кішки, собаки

1700-2200

Риби

650-750

При застосуванні холін хлориду 60% в рекомендованих кількостях побічних явищ і ускладнень у тварин не виявлено.

Протипоказань не встановлено.

Сумісний з іншими кормовими добавками і лікарськими засобами.

Продукцію від тварин після застосування кормів з холін хлоридом 60% можна використовувати в харчових цілях без обмежень.

Продукт розфасований по 25кг в багатошарові поліпропіленових мішках. 
Зберігають в упаковці виробника в сухому місці при температурі від мінус 20 ° до 35 ° С. 
Термін придатності при дотриманні умов зберігання - 2 роки з дня виготовлення.