Літосил (тд ензим)

Літосил - ефективний концентрований мікробіологічний консервант, призначений для приготування якісного сінажу та силосу з усіх видів трав, кукурудзи, жому, бадилля, подрібненого зерна з підвищеною вологістю і грубостебельчастих залишків рослинництва.

Препарат являє собою синергетичну вдало підібрану асоціацію живих культур двох видів лактобацил і молочнокислого стрептокока. Літосил - однорідна, порошково-суха маса, яка містить в 1 г до 50-55 млрд. життєздатних клітин молочнокислих бактерій.

Препарат легко і повністю розчиняється у воді і соку рослин. Застосування консерванта Літосил за рахунок спрямованої регуляції молочнокислого бродіння сприяє високій схоронності поживних речовин кормів, рівномірному розподілу молочної кислоти, в товщі закладеної маси, пригнічення маслянокислих, оцтовокислих, гнильних бактерій і грибків, які негативно впливають на організм тварини в цілому і на корм, в процесі його зберігання та використання. Антагоністичну дію молочнокислих бактерій на гнильну мікрофлору забезпечує краще збереження протеїну (на 10-15%), сприяє зниженню втрат сухої речовини в 2-8 разів і підвищенню його переваримости на 5-10%, кращого збереження вітамінів В12 і С, збільшення біосинтезу вітаміну В12 , поліпшується якість консервованих кормів за складом органічних кислот і амінокислот, скорочуються відходи корму в поверхневих шарах в 3 - 5 разів. Приготований із закваскою корм краще поїдається тваринами і позитивно впливає на їх продуктивність. При згодовуванні силосу, приготовленого із закваскою, підвищуються середньодобові прирости живої маси молодняку ​​на 5,7 - 12%, надої молока на 5 - 7%, вміст жиру в молоці - на 0,1%, зменшується кислотність молока (на 1 ° Т).

Внесення закваски дозволяє закладати рослинну масу будь вологості і при дощовій погоді, а підвищена вологість сировини дозволить більш рівномірно поширитися молочнокислим бактеріям в товщі силосної або сінажної маси. Використання консерванта Літосил дозволить скоротити терміни дозрівання консервіруемой маси і гарантує отримання сінажу та силосу високої якості.

Ефективність дії:

 • використовується для активізації конкуруючого росту молочнокислих бактерій в масі, яка консервується;
 • забезпечує швидке зниження кислотності силосної маси до рН 3,9-4,3 (рекомендованою ДСТУ для силосу першого класу) і підтримує її на вказаному рівні весь період зберігання корму, що силосується;
 • пригнічує ріст грибкової мікрофлори і маслянокислих бактерій;
 • забезпечує максимальну збереження поживних і біологічно активних речовин у кормі, підвищує його смакові якості й поживність;
 • нормалізує і стабілізує життєдіяльність мікрофлори травного тракту жуйних;
 • виключає накопичення в сінаж і силос небезпечних концентрацій масляної кислоти.

Препарат вносять в подрібнену рослинну масу при безпосередній її закладці в силососховищ будь-якого типу з розрахунку 2-4 г закваски на 1 тонну консервируемого сировини. У перерахунку на лактобацили це становить 100-200 млрд. На 1 т сировини.

Технологія внесення (для розрахунку на 100 т сировини) включає два етапи:

 • 1-й етап - підготовка маточного розчину: наважку порошку Літосил (200- 400г) змішують з 0,3 - 0,5л води кімнатної температури для отримання однорідної сметаноподібної консистенції.
 • 2-й етап - приготування робочого розчину. У ємність, яка вміщає 300л води, вливають матковий розчин при перемішуванні. Отриманий робочий розчин вносять в силосну масу методом зрошення по мірі надходження її в сховищі (яму) з розрахунку 10 л на 3 тони закладеної сировини.

Зверніть увагу, що активність молочнокислих бактерій, як в маточному, так і в робочому, розчині гарантовано зберігається не більше 4-х годин після розчинення у воді. Тому кожну порцію приготованого робочого розчину бажано використовувати не пізніше ніж через 4 години від моменту взаємодії закваски з водою, оскільки з часом активність препарату починає поступово зменшуватися. Для того, щоб матковий розчин гарантовано зберігався протягом доби, до нього рекомендується додати 0,25-0,3 л меляси або цукрового сиропу і ретельно перемішати. Молочнокислі бактерії матимуть живильне середовище для своєї життєдіяльності і стануть розмножуватися, а термін придатності розчину препарату за рахунок цього збільшиться.

При силосуванні рослин, які легко силосуются (кукурудза у фазі молочно-воскової стиглості зерна), при нормальної вологості цілком достатньо дози препарату 2 г на 1 тонну сировини.

Для сенажні злаково-бобового сировини і рослин, які важко силосуются, а також при недостатній концентрації цукру в сінажної або силосної маси Літосил вводять в дозі 4 г на тонну. Для бобового і бобово-злакового сировини рекомендується використовувати варіант препарату - «Літосил плюс», що містить у своєму складі комплекс ферментів Целлюлаза, β-глюканаза і Пектиназа для гідролізу клітковини та інших рослинних полісахаридів і швидкого перекладу їх в легкодоступні вуглеводи, що служать живильним середовищем для молочнокислих бактерій. Для швидкої і спрямованої роботи молочнокислих бактерій можливе додавання меляси з розрахунку 0.3 - 0.4 кг на 1 тонну сировини. При цьому мелясу можна розчиняти і вносити разом із закваскою в робочому розчині. При силосуванні пересушеної маси трави і кукурудзи, а також при додаванні в консервується корм грубостебельчастих залишків рослинництва (солома, кошики соняшника та ін.) Дозу робочого розчину з додаванням меляси збільшують до 6-7 л на тонну сировини. Це нормалізує вологість і забезпечує повноцінність процесу молочнокислого бродіння.

дозування препарату:
 •  Кукурудза на силос, бадилля - 2 г / т
 •  Сінаж, вологе зерно, корнаж, жом - 3-4 г / т
 • Для консервування жому і вологого зерна кукурудзи оптимальна доза закваски Літосил - 4 г на тонну сировини.

Препарат відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам, не потребує захисних засобах при роботі з ним, не токсичний і не викликає забруднення навколишнього середовища.

Упаковка і зберігання: Літосил випускається розфасованим в поліетиленові пакети по 1 кг або пластикові контейнери по 0,5, 1, 2, 5 і 10 кг. Препарат повністю зберігає активність при температурі зберігання 0-8 ° С в заводській упаковці протягом 6 місяців. Після перевірки активності і корекція дози Літосил використовується і по закінченню гарантійного терміну зберігання.

Препарат розроблений і виробляється Ладижинським заводом препаратів мікробіологічного синтезу "ЕНЗИМ" за ліцензією Інституту мікробіології і вірусології НАН України ім. акад. Д. К. Заболотного, схвалений Президією Ветеринарного фармакологічного ради і дозволений для використання на Україні і країнах СНД.