біофосфорин

«Біофосфорин» - біотехнологічний препарат пролонгованої дії для покращення фосфорного, калійного та азотного живлення рослин, стимуляції росту кореневої системи, та профілактики хвороб рослин.

До складу препарату «Біофосфорин» входять живі клітини та спори бактерії Bacillus megaterium штаму LZ 20 з титром від 1х109 КУО/мл., та продукти їх метаболізму (фітогормони, біофунгіциди, антибіотики).

«Біофосфорин» - застосовується для зниження на 20-30% норм використання мінеральних фосфорних та калійних добрив, за рахунок трансформації нерозчинних форм з ґрунту в доступні для рослин форми.

Дія бактерій препарату «Біофосфорин» базується на їх природній здатності до перетворення важкодоступних сполук фосфору та калію на форми, які легко засвоюються рослинами. Штам LZ 20 бактерії Bac. megaterium покращує дію азотофіксуючих мікроорганізмів ґрунту та проявляє антагоністичні властивості по відношенню до фітопатогенних бактерій Pseudomonas syringae і Erwinia coratovora. Ферменти, що синтезуються бактеріями препарату фосфогідролази – за своєю природою ріст стимулюючі речовини по типу фітогормонів, вітаміни групи В й органічні кислоти. Препарат стійкий до хлорорганічних сполук, також здатен руйнувати в ґрунті сполуки ацетохлору.

Препарат використовується для передпосівної обробки насіння, замочування кореневої системи розсади та саджанців, прикореневого підживлення сільськогосподарських рослин; а також, для покращення показників родючості ґрунту; підвищення доступності фосфору, калію, кальцію, заліза та магнію для рослин. Ефективна дія препарату відбувається в ґрунті. В залежності від ґрунтово-кліматичних умов об’єми додаткового забезпечення рослин фосфором можуть складати від 25 до 50 кг/га за період вегетації.

       Основні переваги застосування препарату:

  • підвищує на 5-15% схожість насіння, вкорінення розсади овочевих, сіянців та саджанців плодово- ягідних, та декоративних культур;
  • підвищує енергію та швидкість проростання насіння, адаптує проростки рослин до несприятливих умов навколишнього середовища;
  • підвищує  в ґрунті вміст доступних форм калію на 20%, доступних форм фосфору в 2 рази;
  • підвищує на 10-20% показники врожайності культур та якість продукції;
  • активує корисну мікрофлору ґрунту та покращує його мікроструктуру;
  • ефективно діє як в закритому так і в відкритому ґрунті;
  • сприяє процесам ґрунтоутворення при рекультивації земель, відновлює родючість грунту.

Найбільш ефективно «Біофосфорин» працює в прикореневій  зоні (ризосфері), і тому  оптимальним методом внесення є обробка насіння, коріння посадкового матеріалу, обприскування грунту в зоні насіння при посіві, обприскування ґрунту з наступним загортанням.

       Препарат сумісний з інсектицидами, гербіцидами, біопрепаратами, добривами, та більшістю фунгіцидів. Проявляє синергічну дію разом з препаратами «БіоМаг», «Гаубсин», «Целюлад» та лінійкою мікродобрив «УРОЖАЙ».

     Препарат «Біофосфорин» – екологічно безпечний біологічний препарат, безпечний для людини, тварин, птахів і бджіл.

 

Спосіб обробки та дозування препарату «Біофосфорин»

Спосіб обробки

Норма витрати препарату

Передпосівна обробка насіння суспензією з розрахунку – 10 л/т

 

1,0 – 2,0 л/т насіння

Замочування коренів розсади і саджанців тривалістю 5-10 хвилин

 

150 мл (г) на 5 л води (100 одиниць)

Обприскування ґрунту для покращення родючості (перед культивацією, дискуванням)

 

0,5-1,0 л/га

 

  Приготування робочого розчину:

Перед додаванням препарату в робочий розчин, рекомендовано пропускати його через сітчастий фільтр.

Для обробки насіння, готують водний розчин з розрахунку від 10-15 л/т насіння. В першу чергу, в розчин вносяться хімічні компоненти, останніми вносяться біологічні компоненти. Насіння та посадковий матеріал обробляють у затінку або під навісом, уникаючи попадання прямих сонячних променів. Оброблений матеріал необхідно захищати від потрапляння прямих сонячних променів і нагрівання вище 25ºС.

Для обприскування рослин в період вегетації, норма внесення робочого розчину 250 – 300 л/га. При приготуванні робочого розчину, біопрепарати вносяться останні. Обробку рослин проводити в періоди мінімальної сонячної активності (ранок, вечір, ніч чи хмарність). Робочі розчини зберігати у затінку або під навісом, уникаючи попадання  прямих сонячних променів. Робочий розчин потрібно використати на протязі 3-х годин.

Перед застосуванням препарату, вміст потрібно ретельно збовтати!

Перед змішуванням компонентів, доцільно провести тестування на утворення осаду в окремій ємкості.

Біологічні препарати потрібно використовувати в ретельно вимитих від хімічних компонентів агрегатах.

Правила зберігання препарату:

Препарат зберігати при  t° від +5°С до +25°С в темному, захищеному від прямих сонячних променів місці.

Термін зберігання:  6 міс.

Виробник ДП «Ензим», м. Ладижин, Вінницька обл.     

скачати характеристику

Біофосфорин.docx

Біофосфорин.pdf

Біофосфорин.zip

 

Экофосфорин (фосфатмобилизирующие бактерии)