целюлад 

 «Целюлад» - комплексний мікробно-ферментний препарат,  для прискорення процесу гуміфікації рослинних рештків, мінералізації поживних елементів та оздоровлення ґрунту.

 До складу препарату «Целюлад» входять три штами гриба Trichoderma з титром від 2х109 КУО/мл., а також, целюлозолітичні ферменти, фітогормони, антибіотики, амінокислоти та вітаміни. Високий вміст активних ферментів забезпечує ефективну роботу препарату в кроні рослин.

Гриби роду Trichoderma - найбільш активні та найпоширеніші деструктори (розкладачі) целюлози - основного компоненту рослинних рештків, завдяки продукуванню активного комплексу целлюлозолітичних ферментів.

Також, ці гриби є дієвими антагоністами збудників  багатьох основних грибних і бактеріальних хвороб рослин, виділяючи велику кількість природних антибіотиків та активних ферментів.  За рахунок швидкого розмноження Trichoderma, пригнічує розвиток патогенної мікрофлори, проявляючи дієву природну фунгіцидну дію проти поширених збудників хвороб рослин: Alternaria, Pythium, Rhisoctonia, Helminthosporium, Fusarium, Verticillium тощо.

Обґрунтування для використання препарату «Целюлад» в саду:

Після збирання урожаю плодових в саду залишається велика кількість  рослинних рештків (листя, муміфіковані плоди, кора, сухе гілля,бур’ян тощо) які на практиці  утилізують шляхом спалювання, або обприскуванням розчином азотних добрив (5%) для прискорення процесу їх розкладання, та вивезенням із саду з наступною утилізацією. Основна ціль швидкої утилізації рослинних рештків – зниження зимуючого запасу збудників хвороб та шкідників плодових культур, що є ефективним заходом в інтегрованій системі захисту саду.

     Відомо, що збудники багатьох поширених хвороб плодових культур – альтернаріоз,  борошниста роса, кокомікоз вишні та черешні, парша яблуні та груші, плодова гниль, чорний рак, а також ягідних – мілдью, іодіум, п’ятнистий антракоз та біла гниль винограду зимують в рослинних рештках та тканинах – листі, корі, плодах, тощо.

Використання мікробно-ферментного препарату «Целюлад» дозволяє не тільки пришвидшити процес розкладання листя, плодів та омертвілих тканин рослин, але й забезпечує фунгіцидний ефект та сприяє формуванню корисної біоти за рахунок біоцидної дії по відношенню до патогенної мікрофлори.

Дослідження показали високу ефективність дії препарату «Целюлад» по кроні рослин та опалому листі навіть при застосуванні в листопаді місяці (середня денна температура повітря від +30С).

Технологія застосування препарату «Целюлад»:

      Для найкращого результату, препарат готують та вносять відразу після закінчення збору урожаю. Препарат застосовують при температурі повітря від +5°С до + 45°С в безсонячний період доби (18.00 – 10.00), чи за хмарних умов. Найшвидша дія препарату проходить за температури від +15°С до + 40°С при високій вологості повітря. При застосуванні  препарату в осінні місяці, важливо керуватися середньодобовою температурою повітря. Якщо середньодобова температура нижче від +50С, доцільним є перенести застосування препарату на весняний період.

       Препарат «Целюлад» проявляє синергічну дію та рекомендовано застосовувати разом з препаратами «ФітоДоктор», «Гумат Калію», «Актарофіт» та лінійкою мікродобрив «УРОЖАЙ». Для швидкої дії препарату, рекомендовано в робочий розчин додавати аміачну селітру (КАС) в розрахунку 20 кг/га на 500 л/га робочого розчину.

Спосіб обробки та дозування препарату:

Культура

 

Мета

Норма внесення, від л/га

 

Спосіб внесення та норми робочого розчину

 

Плодові та Ягідні

(Яблуня, Груша, Вишня, Черешня, Виноград)

 

Швидке розкладання рослинних рештків та зниження запасу зимуючих збудників хвороб.

 

3,0 – 5,0

 

 

Дрібнодисперсне внесення  садовим оприскувачем на пале листя (міжряддя) та крону/ лозу культур, норма внесення робочого розчину від 500 л/га.

 

Приготування робочого розчину:

   Наповнити 2/3 ємкості водою, ввімкнути змішувач та внести хімічні компоненти (аміачна селітра). Перемішувати до повного розчинення компонентів. Долити воду та внести біологічні препарати, розмішати і внести садовим оприскувачем.

Робочий розчин зберігати в захищеному від прямих сонячних променів місці та  використати на протязі 3-х годин.

    Препарат сумісний з усіма видами розчинних мінеральних добрив, стимуляторами росту, іншими біологічними препаратами та більшістю інсектицидів. Не сумісний з хімічними фунгіцидами.

Перед змішуванням компонентів, доцільно провести тестування на утворення осаду в окремій ємкості.

Біологічні препарати потрібно використовувати в ретельно вимитих від хімічних компонентів агрегатах.

Правила зберігання препарату:

Препарат зберігати при  t° від +5°С до +25°С в темному, захищеному від прямих сонячних променів місці.

Термін зберігання препарату – 6 міс.

Виробник ДП «Ензим», м. Ладижин, Вінницька обл.