бактокуліцид

 

 

БАКТОКУЛІЦИД

Біологічний інсектицид, який ефективний в боротьбі проти двокрилих комах, в першу чергу проти личинок кровососних. Спорокристалічний комплекс препарату містить дельта-ендотоксин ентомопатогенних спорових бактерій Bacillus thuringiensis var. israelensis. Як і інші мікробіологічні препарати на основі B. thuringiensis, Бактокуліцид є кишковою отрутою для личинок будь-яких видів комарів. Токсин, який потрапляє з кормом в організм личинок, активізується і викликає порушення травного процесу, що в подальшому обумовлює токсикоз організму комах і їх загибель.

Терміни загибелі личинок коливаються від декількох годин до декількох днів і залежать від норми витрати препарату, віку та фізіологічного стану личинок, гідрологічних і біоценотичних характеристик водойм.

Препарат призначений для боротьби з личинками різних видів кровосисних комарів, в тому числі малярійних (Anopheles), лісових (Aedes), комарів-піскунів (Сhironomus), підвальних комарів (Culex) а також з личинками рисового комарика у водоймах усіх типів, включаючи рибогосподарські, розташовані в усіх природних зонах та в підвалах житлових будинків і будівель іншого призначення організаціями.

Спосіб застосування і норми витрати:

 • Боротьба з личинками комарів.
 • Боротьбу з личинкам комарів проводять наземним способом або застосовуючи авіаобробку (гелікоптери).
 • Розпочинати обробку доцільно в період переважання личинок 2-3 віку.

Норму витрати препарату визначають, виходячи з видового складу личинок комарів, розміру та типу водойми, міри забрудненості води.

При обробці:

 • мілководних (завглибшки 0,3-0,5 м), мало- і середньозарослих рослинністю водойм, які заселенні личинками 1 і 2 віку, використовують водну суспензію при нормі витрати препарату 0,5 кг/га; заселенні личинками 3-4 віку – 1,0 кг/га;
 • водойм завглибшки понад 0,5 м і сильно зарослих рослинністю, які заселені личинками 1-2 віку, використовують водну суспензію при нормі витрати Бактокуліциду 1,0 кг/га; заселенні личинками 3-4 віку – 1,5 кг/га;
 • водойм, які сильно забрудненні органічними речовинами (відстійники, стічні канави та ін.) використовують водну суспензію при нормі витрати препарату 3,0 кг/га.
 • для знищення личинок малярійних комарів препарат застосовують в нормі 2-3 кг/га.

Витрата водної суспензії складає 100 л на га.

НОРМА ВИТРАТИ ПРЕПАРАТУ (Г) І РОБОЧОЇ СУСПЕНЗІЇ (Л) ЗАЛЕЖНО ВІД ПЛОЩІ І ГЛИБИНИ ВОДОЙМИ

 

Тип водойми

Площа водойми, м²

 

1

10

100

1000

10000

 

Мілководні водойми (завглибшки 0,3-0,5 м), мало- і середньозарослі рослинністю

личинки 1-2 віку

0,05

0,5

5

50

500

 

личинки 3-4 віку

0,1

1

10

100

1000

 

Водойми завглибшки понад 0,5 м і сильно зарослі рослинністю

личинки 1-2 віку

0,1

1

10

100

1000

 

личинки 3-4 віку

0,15

1,5

15

150

1500

 

Водойми завглибшки понад 0,5 м і сильно зарослі рослинністю

0,3

3

30

300

3000

 

Водойми, які заселенні личинками малярійного комара

0,3

3

30

300

3000

 

Норма витрати водної суспензії, л

0,1

0,5

5,0

50,0

100,0

 
 

При обробці водойм, що знаходяться в підвальних приміщеннях і утворені грунтовими водами, для знищення личинок 1-2 віку використовують водну суспензію при нормі витрати препарату 0,1 г/м2; для знищення личинок 3-4 віку – 0,15 г/м2. При обробці водойм, утворених каналізаційними водами, витрата препарату збільшується до 0,3 г/м2. Витрата водної суспензії складає 50 л/га.

Боротьба з личинками комарів-піскунів (хірономид):

 • Для обробки водойм, що знаходяться в підвальних приміщеннях і утворені ґрунтовими водами, для знищення личинок 1-2 віку використовують водну суспензію при нормі витрати препарату 0,3 г/м2; для знищення личинок 3-4 віку – 0,5 г/м2.
 • Для обробки підвалів використовують гідропульти, квазари, ручні або ранцеві обприскувачі з довгою штангою. Невеликі за площею підвальні водойми можна обробляти сухим препаратом, який рівномірно розтрушують по поверхні.

Обробка водозаборів – недопустима.

Повторні обробки, як правило, проводять в випадку додаткового виходу личинок комарів, які виявляються після обстеження водойм.

Залишкова ларвіцидна дія препарату залежить від хімічного складу води, вмісту в ній органічних домішок, освітленості та температурного режиму водойми, а також віку личинок і коливається в межах 5-10 діб.

Спосіб приготування робочих суспензій.

 • Бактокуліцид використовують у вигляді водних суспензій різної концентрації, які готуються безпосередньо перед застосуванням.
 • Перед приготуванням суспензії визначають необхідну кількість препарату, виходячи з типу водойм, її площі і глибини.

Приготування робочої суспензії здійснюють в два етапи:

 • розвести препарат в невеликій кількості води для отримання однорідної пастоподібної маси;
 • отриману пасту розбавляють водою при безперервному перемішуванні до необхідного об'єму робочої суспензії. Для приготування робочих суспензій слід використовувати будь-яку воду з температурою не вище плюс 30°С.

Перед додаванням препарату в робочий розчин рекомендуємо пропускати його через сітчастий фільтр.