протравка бактеріальними препаратами переваги.

За вимогами сучасних технологій вирощування сільгоспкультур, сівба будь-якої культури є недопустимою без передпосівної обробки насіння спеціальними протруйниками.

Ринок засобів захисту рослин пропонує десятки найменувань препаратів, які тією чи іншою мірою вирішують проблему захисту проростків і сходів агрокультур. Проте, поряд із позитивним ефектом найголовнішою проблемою у технології протруєння насіння є те, що такий спосіб захисту рослин істотно знижує енергію проростання, а також схожість насіння.

Сьогодні практично не існує протруйників, які б не знижували енергію проростання рослин. Цей факт ретельно приховується більшістю компаній-виробників хімічних протруйників, через це багато фермерів і великих сільгосппідприємств мають значні проблеми під час вирощування сільгоспкультур.

 

Але крім хімічного протруєння, існує чимало способів покращення процесів росту й розвитку рослин у передпосівний період: обробка насіння мікробними препаратами, регуляторами росту, СВЧ-променями, обробка озоном та іншими газами, мінеральними сполуками тощо. Cпеціалісти компанії «Ензим» розробили і відпрацювали технології вирощування сільськогосподарських, плодово-ягідних, овочевих та декоративних культур із застосуванням мікробних препаратів власного виробництва.

Мікробні агротехнології «Ензим» – це біологічні препарати, а також комплекс послуг із удосконалення системи удобрення та захисту сільгоспкультур, що націлені на максимальну економічну віддачу.

Існують обставини, коли мікробні препарати виявляються практично незамінними. Наприклад, в тепличних господарствах, де відбувається регулярна викатка ґрунту, використання мікробіологічних препаратів – єдиний спосіб оздоровлення мікробіоти, підвищення ефективності та оздоровлення продукції рослинництва.

Коли засоби хімічного захисту від грибних хвороб уже не дають очікуваного результату, ефективно обробляти насіння і посіви мікробіологічними препаратами. До того ж в інтенсивних агротехнологіях, де послідовне підсилення хімічного навантаження з визначеного моменту призводило тільки до подорожчання собівартості продукції, використання мікробних препаратів за рахунок розкриття потенціалу сорту дає стабільну надбавку врожайності, якості та знижує виробничі витрати.

Мікробні препарати також застосовують, коли необхідно проводити заключні фунгіцидні обробки (наприклад, винограду), забезпечити збереження плодоовочевої продукції при зберіганні, транспортуванні, а використовувати хімічні препарати по санітарним причинам неможливо.

Однією зі складових технологій є передпосівна обробка насіння комплексом мікробних препаратів для всіх сільгоспкультур: «Ензим бобові», «Ензим зернові» та ін.

Проведені дослідження з впливу передпосівної обробки насіння мікробними препаратами, які виробляє компанія «Ензим», показали значне підвищення енергії проростання та схожості насіння обробленого мікробними (бактеріальними) препаратами у порівнянні із хімічним протруйником.

Зокрема, під час проведення серії лабораторних дослідів із озимою пшеницею сорту Богдана було встановлено: схожість та енергія проростання рослин, оброблених комплексом мікробних препаратів, була в середньому на 15-20% вищою, ніж у контрольному варіанті.

Запропонована нами передпосівна обробка насіння комплексом мікробних препаратів пройшла виробничу перевірку у багатьох регіонах України, отримавши схвальні відгуки.

Так, для обробки зернобобових культур пропонуємо комплекс мікробних препаратів «Ензим бобові». До складу комплексу входять інокулянти, мікробні фунгіциди, регулятори росту та мікроелементи. Залежно від культури пропонуємо і відповідні інокулянти: «Біомаг Соя», «Біомаг Горох», «Біомаг Нут».

Для покращення росту бульбочкових бактерій одночасно із інокулянтами застосовують мікроелементи «Урожай Бобові». Для боротьби із хворобами використовують бактерії роду Bacillus та Pseudomonas, які є ефективними проти широкого спектру грибкових та бактеріальних хвороб, мають ростостимулюючі властивості та сприяють активному росту бульбочкових бактерій.

Завдяки своїм властивостям, на відміну від хімічних протруйників, мікробні препарати компанії «Ензим» захищають кореневу систему рослин упродовж усього періоду вегетації.

Для обробки зернових озимих та ярих культур рекомендуємо комплекс мікробних препаратів «Ензим зернові», до складу якого входять спеціально виведені для зернових колосових культур азотфіксуючі та фосформобілізуючі бактерії, мікробні фунгіциди,  стимулятори росту  та мікроелементи.

Насіння, оброблене таким комплексом, мало схожість на 1-2 дні раніше, ніж оброблене хімічним протруйником. Також відмічається швидший ріст кореневої системи та рослини в цілому.

Коренева система розвивається швидше в 1,5-2 рази, що є дуже важливим у подальшому рості рослин та суттєво підвищує стійкість до різних стресів. Вузол кущіння у рослин, насіння яких оброблене комплексом мікробних препаратів, з’явився на 8-12 днів раніше, ніж у рослин, насіння яких оброблене хімічним протруйником. При роботі з мікробними препаратами відмічається краща кущистість, більше накопичується сухих речовин у рослині, що дає їй можливість краще формувати продуктивність та мати вищу стійкість до стресових умов (зимостійкість та морозостійкість).

Обробка насіння мікробними препаратами сприяє збільшенню врожайності насіння на 10-30%, зменшенню використання добрив на 50% і більше, а також зниженню вартості обробки насіння на 30-50% у порівнянні з хімічною обробкою.

Для кукурудзи та соняшнику рекомендуємо проводити передпосівну обробку насіння препаратами «Азогран кукурудза» та «Азогран соняшник». До складу препарату входять спеціальні штами азофіксуючих та фосформобілізуючих бактерій, а також фунгіциди мікробного походження та мікроелементи, розроблені спеціально з урахуванням особливостей росту та розвитку рослин кукурудзи й соняшнику. Рослини, оброблені препаратом «Азогран», мають інтенсивний ріст кореневої системи, що сприяє кращому формуванню продуктивних органів і - в кінцевому результаті - збільшенню урожайності культури.